Bitcoin – czy warto?

Bitcoin to jeden z rodzajów pieniądza wirtualnego. Co więcej, jest to jedna z pierwszych tego typu walut, a wiec jest najlepiej poznana przez osoby interesujące się tym tematem. Jeszcze kilka lat temu pieniądz wirtualny, a więc tak zwana kryptowaluta była mrzonką, a dla wielu wręcz bajką, która była bez szans na spełnienie. Okazuje się jednak, że dziś bitcoiny mają sporą wartość, a można to sprawdzić obserwując bitcoin kurs.
Jeżeli swoją przygode z kryptowalutami dopiero rozpoczynasz, zapewne stoisz przed pytaniem, jaki portfel wybrać? Jest to oczywiście uzależnione od twoich indywidualnych potrzeb, a także od tego jak w danej chwili kształtuje się bitcoin kurs, jednak warto zasięgnąć wiedzy na ten temat. Na jakie pytania powinniśmy sobie odpowiedzieć przed decyzją o portfelu? Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie dotyczące poziomu bezpieczeństwa, a po drugie, pytanie dotyczące tego, gdzie chcemy korzystać z bitcoinów, czy na komputerach, czy może na telefonach komórkowych. Należy jednak pamiętać o tym, że jakikolwiek portfel nie zostałby wybrany, zawsze mamy do czynienia z najwyższym poziomem bezpieczeństwa. W dużej mierze zależy ono jednak od zabezpieczenia naszego komputera.
Portfele dzielimy na kilka grup. Są to między innymi portfele w postaci aplikacji (pełne oraz lekkie), portfele offline, portfele przeglądarkowe oraz portfele sprzętów. Jeżeli zdecydujemy się na portfel pierwszy, a więc portfel w postaci aplikacji na komputer, będziemy mogli korzystać z niego tylko na Tm komputerze, na jakim portfel został zainstalowany. Portfele offline nie potrzebują kontaktu z Internetem i są charakteryzowane jako sejf, w którym przechowywane są bitcoiny. Portfele przeglądarkowe są bardzo wygodne, ponieważ możemy korzystać z nich w przeglądarce, bez względu na to gdzie jesteśmy i jakiego komputera aktualnie korzystam. Ostatni rodzaj – mobilny, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są na tabletach oraz na telefonach i charakteryzują się dużą mobilnością. Czy warto inwestować w bitcoiny – sprawdź bitcoin kurs i sam odpowiedz sobie na to pytanie.